пʼятниця, 12 червня 2015 р.

Відкритий урок з математики. 1 клас

Тема. Збільшення та зменшення числа на кілька одиниць. Вправи на засвоєння таблиць додавання й віднімання числа 2

Мета: на основі практичних дій розкрити зміст понять на... більше, на... менше; вчити розв’язувати задачі, які містять такі поняття; повторити складові частини задачі:розвивати мислення учнів, пам'ять: виховувати старанність, наполегливість.

Обладнання: предметні малюнки, таблиці умов задач, таблички з назвами складових задачі,набір геометричних фігур,картки для індивідуальної та групової роботи ,комп’ютер, презентація, зірочки

Хід уроку


І Організація уроку

1)Продзвенів уже дзвінок,
Починається урок.
Тож і ми часу не гаймо,
до уроку приступаймо,
Щоб почути у кінці,
Що у нашім першім класі:
Діти просто- Молодці!

2) Перевірка готовності приладдя до уроку.
ІІ. Повідомлення теми та мети уроку

Проблемне питання.
- Сьогодні ми з вами вирушимо в цирк. ( музика про цирк) Підніміть руку кому подобається цирк? Але спочатку допоможемо Незнайкові дізнатися про що буде наш урок . (Діти читають опорні таблиці «На 1 більше …», «На 1 менше…» висловлюють думки)
- Сьогодні на уроці ми дізнаємося про те, як збільшити або зменшити числа на декілька одиниць, пригадаємо з яких частин складається задача та виконаємо вправи на закріплення таблиць додавання і віднімання числа 2.
За допомогу нашим артистам ви отримаєте зірочки. У кого їх буде найбільше, того чекає сюрприз. Отже, рушаємо в цирк. ( музика)

III. Актуалізація знань учнів

1. Усна лічба

Першими на сцену вийдуть акробати ( усний рахунок)

1) приклади

2) Гра «Веселі задачі

А далі ми зустрічаємо ( загадка).

Має вуса й пишний хвіст
І негарну звичку:
Спершу добре він поїсть,
Після — вмиє личко.
котів циркачів. Які вони? Вони приготували для вас хвилинку каліграфії

3) Каліграфічна хвилинка
- Лічилка «Зошит свій я відкриваю…»
- Запис чисел від 0 до 10
- Письмо цифри 4
Відгадайте загадки і дізнаєтесь яку цифру сьогодні повторимо

ЗАГАДКИ

1) 4 ноги, а ходити не вміє (стіл)
2) 4 рази одяг міняє протягом року різною буває (земля)
Яке число зустрічається у загадках? (4 Напишіть 1 рядок цієї цифри. Обведіть 2 цифри, які вам найбільше сподобалось.

Фізкультхвилинка для очей

Оченята роблять вправи:

Вліво, вправо, вліво, вправо.
Потім вгору, потім вниз
Оченятами дивись.

IV. Вивчення нового матеріалу

1. Робота над задачею

А на сцені з'являється єноти.
(На дошці — малюнок до задачі.)
Спочатку на сцену вийшло 3 єноти, а потім ще 2.Скільки всього єнотів вийшло на сцену?

4 учні біля дошки

А поки наші діти допомагають Незнайкові, ми з вами побачимо, хто нам приготував наступне завдання.

2. Робота з підручником.

Відкрийте підручник стор. 54 завдання 1.

Аналіз задачі № 1 (С. 54) Допоможіть зайчику зібрати капусту
Запис прикладів до задач
4-1=3 3+2=5
1. Частини задачі

Аналіз задачі

— Що нам відомо? (було 4 капустинки , 1 забрали.)
— Як називається те, що нам відомо? (Умова)
— Яке питання задачі? (Скільки капустин залишилось?)
— Складіть приклад.
— Як ми відповімо на питання задачі?
— Назвіть частини задачі. (На дошці — таблиця)

Прийшов час відпочити. Веселий клоун

Фізкультхвилинка

А на сцені жонглери

( малюнок)

3.Збільшення та зменшення числа на декілька одиниць

Робота з геометричним матеріалом.

— Покладіть ліворуч 6 паличек, а праворуч — стільки ж, але із ще одним. Скільки стало паличек? Менше стало паличек чи більше? Що означає стільки ж і ще один? (На 1 більше)
— Покладіть 3 палички ліворуч, а праворуч — стільки ж, але на 1 менше. Скільки стало паличек? Стало менше чи більше? Що означає стільки ж, але без одного? (На один менше)
— Отже, вислів «на 1 менше» означає відняти 1; вислів «на 1 більше» — додати 1.
На дошці запис : На 1 більше +
На 1 менше -

Артисти задоволені вашою роботою

V. Узагальнення і систематизація знань

1)індивідуальна робота (на картках-зірочках)
2) Робота в зошитах з друкованою основою ( сторінка 41 завдання 1)
Дітям, які правильно виконали отримують зірочки знань

VI. Підсумок уроку

-Що означає «на 1 більше», «на 1 менше»?
-З яких частин складається задача?
-Чиї завдання були найцікавішими?
- Чи кожен зміг отримати зірочку за роботу на уроці?
-Отже, разом з нашими артистами ми говоримо вам -БРАВО!

 

Немає коментарів:

Дописати коментар